Запитання священнику

Задати питання
  • Ольга 14/01/2021 21:03:05
    Христос Рождається!Скажіть будь ласка як поступити правильно в такій ситуації.В мене померла бабця у червні 2020 року,і 11.01.2021 року померла бабця мого чоловіка і у нашої дитини вкінці місяця січня виповниться 1 рік,ми хочемо святкувати в ресторані з рідними,але буде ще один бенкет і буде музика,звичайно,що ніхто не буде танцювати з наших рідних,в тих,у кого є жалоба,так як ще не буде 40 днів,як померла чоловікова бабуся,і року,як померла моя бабця. Чи можна святкування робити в такій ситуації,якщо ніхто не танцюватиме з нашої родини,а просто усі будуть гоститися? (На дитинку чекали довго з чоловіком). Буду щиро вдячна,бо переживаю.
  • прот. Євген 16/01/2021 09:33:22
    Славімо Христа! Для того щоб поступити хоча б частково правильно потрібно спочатку розуміти декотрі терміни про які ви пишите у своєму листі. Церква не встановлювала ніяких жалобів і тим більше всього того що люди пов'язують із ним. Церква нас навчає, що ми повинні посилено молитися за душу в перший рік після смерті, а молитва є сильнішою коли люди поєднують її із постом. Тому Церква встановила дні особливого поминання померших це 3,9,40-вий день та річниця. Також Церква не надає якогось значення святкуванню дня народження. Всі святі крім Св. Іоана Хрестителя в Церкві згадуються і звершується святкування в день їхнього відходу з цього світу. Тому ваше запитання пов'язане більш із земними речами. У вашому випадку ви повинні звернути увагу на людей яких ви хочете запросити на святкування і скоріше запитати їх чи їм буде комфортно сидіти в залі з музикою після втрати, матері, бабусі, сестри? І щоб вони потім вас за це не осудили і щоб у вас не появилось потім лишніх проблем, а кожна людина розуміє по своєму. Правильніше святкування якщо воно вам так потрібне було б перенести після сорокового дня і навіть тоді це б мало бути без різних гулянь. А найкраще в самий день народження вашої дитини піти в храм помолитись і подякувати Богу за той дар який Він вам дав. Спаси Вас Господи!
  • Софія 14/01/2021 18:38:00
    Христос народився! Сьогодні розмовляючи з сестрою про улюблену їжу, випадково в жарт сказала що за хліб з маслом готова душу продати. Вона попередила що такого не варто казати, тоді я усвідомила це і сильно налякалась. Скажіть, чи грозить мені це чимось, і чи можна якось відректись від цих слів?
  • прот. Євген 16/01/2021 09:30:14
    Славімо Христа! Люди часто під час розмов допускають різні вислови забуваючи про те, що сказані нами слова назад повернути ми не можемо. Тому під час розмови ми повинні контролювати свою мову, для того Бог дав нам розум. І щоб наш розум як і наше серце могло підказувати що є правильним, а що є недобрим і злим, спочатку людина повинна впустити в дім своєї душі Христа. По розмові дуже легко впізнати людину, відчути який стан її душі чи вона живе з Богом чи з іншими нечистими силами. Звичайно такими словами розкидатись не можна тому що лукавий не спить, він радий коли люди сьогодні за гроші, їжу, одяг різні матеріальні речі готові продати, віддати йому душу. Питання лиш в тому чи люди усвідомлюють які можуть бути потім наслідки? Добре що ви зрозуміли свою помилку і коли людина одразу кається, просить у Бога прощення тоді такі слова помилково сказані не мають ніяких наслідків. Для вашого повного заспокоєння раджу піти до сповіді і прийняти Святе Причастя! Спаси Вас Господи!
  • Катерина 08/01/2021 19:29:05
    Христос народився! Я їмость, чи можу я ходити до чоловіка на сповідь? Чи шукати іншого священика? В нас маленька дитина і я не можу з нею ходити на службу в іншу церкву на сповідь. Як бути?
  • прот. Євген 12/01/2021 15:44:03
    Славімо Христа! Дорога пані їмость, виходячи із пастирської практики можу Вам сказати, що на перший погляд нічого немає поганого в тому щоб вашу сповідь прийняв священик який одночасно і є вашим чоловіком. Тільки ви повинні запитати себе, чи ця сповідь буде для вас повноцінною, чи буде простою формальністю, чи зможете ви перед своїм чоловіком розкаятись, не приховуючи і не хитруючи і не вибираючи що казати, а що ні? Бо у сімейному житті буває по різному, тай щоб не виникало різних сумнівів і запитань після такої сповіді у вашого чоловіка та різного роду конфлікти через спокуси. Тому Церква не рекомендує таку сповідь, а пропонує іти сповідатись до найближчого священнослужителя, а ще краще мати сімейного духівника. І тільки коли за сотні кілометрів немає священика або передсмертний стан, тоді Церква дозволяє таку сповідь. Я думаю якщо у вас є бажання то в теперішній час ви зможете знайти можливість як і де посповідатись і прийняти Тіло і Кров Христові. А із дитиною може і ваш чоловік побути і не обов'язково щоб це була неділя чи свята. Є ж храми і монастирі де служиться кожний день.. Спаси Вас Господи!
  • Галинч 08/01/2021 04:06:10
    Син скоїв страшний гріх самовбивство, чи можна його поминати у записці за упокій разом з іншимт родичами без імені
  • прот. Євген 12/01/2021 15:45:22
    Христос Рождається! Співчуваю вашому горю. Нажаль Церква не молиться за душі тих які закінчили життя своє самогубством. Щоб детальніше зрозуміти як поступати в такій ситуації перейдіть по цій адресі там ви детально зможете прочитати про те що вас турбує. http://orthodox-viktoriv.if.ua/Blog/71. Спаси Вас Господи!
  • Ірина 08/01/2021 00:48:25
    Слава Ісуса Христу! Отже, маю до Вас таке питання: з чоловіком ходимо до церкви, що біля дому. Чоловік невіруючий, молюся за його навернення, чула від монахинь василіян, що найкраще приймати святі тайни у церкві, де людина хрещена. Чи так це?
  • прот. Євген 12/01/2021 15:45:44
    Слава Навіки Богу Святому! Причастя не прив'язане до того місця де ми хрещені, тому Святі Дари можна приймати в будь-якій Церкві вашої віри. Найголовніше щоб ми це робили з вірою і повною відповідальністю. Спаси Вас Господи!
  • Ольга 05/01/2021 12:16:42
    Слава Ісусу Христу! Свою донечку хрестили в католицькій церкві іменем Каріна. Незнали що воно не церковне і що треба давати ще одне. Отець нічого не говорив. Через декілька років нам сказали що імя не церковне. Як нам бути? Дуже переживаємо?
  • прот. Євген 12/01/2021 15:48:39
    Христос Рождається! Церква навчає і пропонує завжди при хрещенні дітей обирати християнські імена, а точніше імена православних святих, для того щоб кожна людина мала свого небесного покровителя до якого могла би звертатись у молитві і святкувати день свого святого покровителя. І якщо ми є християни, то буде правильно носити ім'я християнське, а не чуже і не завжди нам зрозуміле ім'я, яке не має жодного відношення до Церковної історії. І прикро коли священик до хрещення про це не роз'яснює і не навчає, хоча часто самі родичі вперто наполягають на хрещенні тим іменем яке вони собі обрали нехтуючи вченням Церкви. Тому якщо так вже трапилось, тоді в Церкві є чин найменування який твориться на восьмий день після народження дитини і цей чин твориться окремо від хрещення, із допомогою цього чину священик може благословити християнське ім'я, яке ви зможете використовувати у храмі і зокрема під час причастя. Раджу звернутись до найближчого до Вас священнослужителя із цим проханням. Спаси Вас Господи!
  • Марина 05/01/2021 07:45:56
    Слава Ісусу Христу! В мене таке питання, в мене був такий великий гріх, як звязок з одруженим чоловіком, на сповіді я сказала про статеві звязки але не сказала, що той чоловік одружений, скажіть будь ласка чи була ця сповідь доброю?
  • прот. Євген 12/01/2021 15:53:51
    Слава Навіки Богу Святому! Ви ж самі відчуваєте що ваша сповідь була не повноцінною, тому що творити гріх набагато легше чим каятись в ньому. Тому часто люди під час сповіді не договорюють, не називають речі своїми іменами, або стараються гріх применшити, так зробили і ви. І запитуєте мене тому, що відчуваєте тепер неспокій у вашій душі і було б вам спокійніше коли б ви щиро розкаялись у ваших гріхах і більше не повертались до цього гріха. Тому що сам по собі гріх вами зроблений тягне за собою тяжкі наслідки, я не думаю що ви хотіли щоб в майбутньому ваш чоловік зраджував вам з іншою. Ви до кінця не усвідомлюючи стаєте причиною розпаду сім'ї і якщо ви саме цього хотіли то також і в цьому потрібно каятись. Раджу на наступній сповіді не відтягуючи її, розкаюючись сказати "мала чи маю стосунки із одруженим чоловіком" і тоді відчуєте полегшення на душі і сповідь ваша буде повноцінною. Спаси Вас Господи!
  • Ярослав 04/01/2021 11:51:10
    Слава Ісусу Христу На останній сповіді необдумано натякнув священику на гріх ,в думках про цей гріх подумав,але вся проблема в тому що я незнаю вчиняв я цей гріх чи ні. Я хочу знов сповідатись, але незнаю як мені правильно сказати про цей випадок священику щоб знов не згрішити. Допоможіть мені будь ласка
  • прот. Євген 04/01/2021 17:39:00
    Слава Ісусу Христу! Для того і є сповідь щоб сповідаючись ви говорили про все те, що вас болить-мучить. Під час сповіді не потрібно натякати на гріх, а потрібно в ньому каятись, тому до сповіді потрібно готовитись. Сьогодні є багато церковної літератури яку можна придбати і читаючи зрозуміти як правильно підходити до сповіді і які є гріхи і як правильно в них каятись. Раджу не боятися і не встидатись священика, а прямо так як є в нього запитувати про все те, що ви не розумієте. Спаси Вас Господи!
  • Сергій 04/01/2021 09:54:41
    Слава Ісусу Христу. я працюю в нічну зміну, з 3 дня до 3 ночі. Запитання: чи можна працювати 6 січня до 3 години ночі (7 числа) чи це аж свято, чи це гріх? Дякую
  • прот. Євген 04/01/2021 17:42:48
    Слава Навіки Богу Святому! Церковний день як і коло Церковних Богослужінь починаються з вечірні. Тому звичайно більша частина ваших робочих години про які ви пишите належать до свята. Ми маємо заповідь Божу в якій говориться, що ми повинні день святий шанувати. Тому якщо ми є християнами ми повинні все зробити для того щоб виконувати цю заповідь як і інші дев'ять заповідей. Тому коли Бог бачить що ми щоб виконати заповідь прикладаємо зусилля, шукаємо можливості як відпроситись з роботи щоб прийти до храму на Богослужіння, як зробити так щоб не працювати навіть коли ми маємо обов'язки перед людьми, тоді і Бог нам допомагає. Але звичайно, що в нашому житті в сучасному світі коли Бог не на першому місці для більшості людей, часто стається так, що ми є залежними від невіруючих людей, різних обставин від роботи на якій ми працюємо. Тому якщо ви старались, а не вийшло тоді старайтесь не працювати тяжко фізично в час свята, а якщо це неможливо тоді Бог нас зрозуміє. Звичайно що є різні професії, роботи які є невідкладними, я не буду їх всіх перераховувати лиш так щоб ви зрозуміли це такі як лікарі, це всі ті професії які підтримують життєдіяльність міста, звичайно тут все зрозуміло. Все залежить від нас, як ми це бачимо і що ми робимо для того щоб виконувати заповіді Божі . Спаси Вас Господи!
  • Олена 04/01/2021 06:49:18
    Слава Ісусу Христу! Перед Новим роком, моя мати була в дуже тяжкому стані, між життям і смертю. І я, попри молитву, поофірувала кожну середу відмовитися від споживання їжі. Богу дякувати, мама вийшла з критичного стану. І перша середа попадає Святе Різдвяне Надвечір'я. Як мені поступити - відмовитись від вечері? Чи спожити трішки куті і більш нічого? Порадьте.
  • прот. Євген 04/01/2021 17:53:40
    Слава Навіки Богу Святому! Я радий, що дякуючи Богу вашій матері краще. З такими подібними запитаннями люди звертаються часто тому що коли біда, хвороба торкаються нас, чи наших рідних і коли бачимо безвихідь тоді надія залишається тільки на Бога. Тоді люди дають різні обіцянки Богові, часто такі які самі потім не можуть виконати, такі які більше шкодять нам чим допомагають, обіцянки які створюють проблеми. Богові не потрібні наші обіцянки, Богові потрібно щоб ми жили по заповідях і по вченню які він нам дав. Ми також повинні знати, що без Бога ми не здатні виконати жодної обіцянки, бо часто так буває що люди обіцяючи розраховують на свої сили які часто підводять і є оманливі. Тай ви бачите що одразу зустрілись із проблемою, як поступити в тій чи іншій ситуації. Тому найкращою вашою подякою Богові за одужання вашої матері була б не обіцянка, а просте виконання чогось що вчить Церква. Наприклад, почати постити в середу і п'ятницю і це було б правильно, чи дотримуватись постів встановлених Церквою протягом року, а Церква нас вчить як правильно в такі дні постити і це було б корисно для Вашої душі. Тому раджу Вам, сідайте до Святої вечері і споживайте пісну їжу, молячись і дякуючи в цей день Богові і просячи в мирі і спокої дочекати до другого Святого вечора і Різдва Христового. Також споживаючи під час Святої вечері ви не будете засмучувати рідних і уникнете різних запитань чи непорозумінь. Краще з кожним днем старатись все більше виконувати Заповіді Божі і тоді Бог Вам допоможе. Спаси Вас Господи!