Запитання священнику

Задати питання
 • Яна 09/06/2020 15:30:15
  Господи благослови! Допоможіть будь ласка, ми з моїм хлопцем проживаємо за кордоном, але літом вирішили взяти шлюб. Можливо повінчатися без реєстрації в Рацсі , тому що в нас немає можливості буди дуже довго на Україні , для організації! Дякую Вам !
 • прот. Євген 09/06/2020 15:40:10
  Слава Ісусу Христу! Бог Благословить. Повінчатись без реєстрації можливо за наявності доказів що ви раніше не перебували у шлюбі.
 • Ірина 09/06/2020 15:29:20
  Як стати священиковою дружиною???
 • прот. Євген 09/06/2020 15:39:32
  Слава Ісусу Христу! Стати дружиною священика по канонах церкви не можливо. Священики не одружуються. Одружитися можна тільки із студентом духовного закладу який у майбутньому планує бути священиком. Тобто всі хто планує створювати сім’ю і в майбутньому хочуть прийняти сан священства повинні одружитись до прийняття сану.
 • Мирослав 09/06/2020 15:28:41
  Шановний Св. Отче !!! В мене в родині горе.... Повісився рідний дядько , який страждав психічними розладами уже 20 років через пороби. Чи може Свята церква хоронити його на цвинтарі з усіма рівними людьми і читати молитви в церкві??
 • прот. Євген 09/06/2020 15:39:01
  Слава Ісусу Христу! Співчуваю вашому горю, але таке питання треба спочатку вивчати на місці тому що є багато питань на які ви повинні дати відповідь, також ви повинні пред'явити певні документи що засвічують дану хворобу. І тільки тоді можна виносити певне рішення. Раджу звернутися до місцевого священнослужителя.
 • Ростислав 09/06/2020 15:27:57
  Слава Ісусу Христу! Скажіть чи потрібно сповідатися з гріху який був несказаний на попередній сповіді ( забув розповісти) Навіки Слава Богу
 • прот. Євген 09/06/2020 15:38:24
  Слава Навіки Богу Святому! Так потрібно сповідатися в тих гріхах які нас мучать і які були забутими, а найкраще буде іти до сповіді приготувавшись і нагадавши собі свої прогрішення і щоб не забути з певних причин свої гріхи можемо записати їх використовуючи записку при на наступній Вашій сповіді. Спаси Вас Господи!
 • Владислав 09/06/2020 15:26:39
  Слава Богу! У мене два питання: 1. Чи має людина (що зберігає дівство) більше шансів на прощення тяжкого гріха ніж інші? 2. Що гірше рукоблудництво чи блуд з жінкою? Якщо чоловік неодружений, але вже не може жити в чистоті, то який гріх буде меншим, якшо вже не получається жити геть целомудренним життям? Мені 30 років і я до сих пір не знав жінок. Був прихильником чистого целомудренного життя. Але тепер вже жити так не можу. Сильно потребую жінку як на духовному так і на плотському рівні. Але ж неможливо взяти і в одну мить одружитися. Навіть якщо визначуся одружуватися (то це займе певний час, пошук людини для спільного життя) як бути цей період? Якщо терпіти вже несила, просто дах зносить. це для мене велика біда! бо мучуся через це! Хочу жити християнським життям (і стараюся це робити), але блудні помисли та діяння все руйнують, просто не знаю що робити та як виправити своє духовне та фізичне життя, щоб воно проходило по-християнськи. Потребую поради. Буду вдячний за допомогу.
 • прот. Євген 09/06/2020 15:37:55
  Слава Ісусу Христу! Ваші питання носять дуже особистий-інтимний характер на такі питання не можливо відповісти просто декількома написаними реченнями тому, що у вас будуть виникати ще різного роду питання пов’язані із Вашою проблемою. Тому моя Вам порада найкраще такі питання обговорювати із своїм духівником в розмові, а якщо у Вас немає духівника то постарайтесь поспілкуватися з найближчим до Вас священнослужителем. Спаси Вас Господи!
 • Сергій 09/06/2020 15:25:18
  Здравствуйте, сегодня похоронили моего дядю. Знаю что его теща "что-то знает" Во время отпевания раздали всем свечи и моей маме и ее двоюродной сестре дали свечи фитиль которых уже был подгоревший. Скажите, стоит чего-то опасатся? Огромное СПАСИБО! Сергей.
 • прот. Євген 09/06/2020 15:37:03
  Слава Ісусу Христу! Вам не потрібно нічого боятися церковна свічка має у Церкві своє призначення і незалежно від того чи вона вже трохи горіла чи ще ні, ми запалюємо свічку, як певну жертву, яка допомагає нам у молитві і ми самі вкладаємо в свічку свої наміри, прохання чи то за здоров'я чи за упокій. Боятись треба тільки Бога і на Його покладатись волю тоді ніяка сила ворожа нам не зашкодить тому, що нас тоді оберігає Сам Бог. Моліться, ходіть в храм, сповідайтеся, причащайтеся і все зрозумієте. Спаси Вас Господи!
 • Сергій 09/06/2020 15:18:41
  Чому не дається вивід після хрещення жінці, яка не брала шлюб?
 • прот. Євген 09/06/2020 15:20:46
  Слава Ісусу Христу ! Якщо я Вас правильно зрозумів ви маєте на увазі жінку, яка народила дитину і після хрещення дитини ви б хотіли одразу щоб був звершений чин вводин. Згідно правил церкви чин вводин жінки, яка народила дитину проводиться на 40 день після народження дитини. Сорокаденний період це час очищення жінки, яка народила. Цей чин не має ніякої прив'язки до таїнства шлюбу тим більше якщо дитина вже хрещена. Але якщо жінка народила не в шлюбі священник зобов'язаний зробити все для того, щоб дитина зростала в сім'ї в якої шлюб є Благословенний Богом звичайно якщо це можливо при живому батькові.
 • Олена 09/06/2020 15:18:05
  Отче, знаходжусь у страху, в дома постійні проблеми зв'язані зі здоров'ям дитини, ніби щось не дає жити нормальним життям. Постійно ходжу до церкви, сповідаюсь і причащаюсь. Два роки назад померла моя мама від раку шкіри. Я взнала що її коли хоронили зав'язали на голову мою весільну хустину , яку одягали після фати. Що мені робити як з цим жити. В хаті одні біди.
 • прот. Євген 09/06/2020 15:21:34
  Слава Ісусу Христу! Дорога во Хресті сестро Олено проблеми і різні біди, хвороби та терпіння на протязі життя супроводжують кожну людину і ключ до вирішення їх в кожної людини свій. Не вже ви дійсно вірите що у всіх Ваших проблемах винна Ваша "хустина" яку зав'язали на голову покійної матері, як Ви пишете. Тим більше, що ви ходите в храм сповідаєтеся і причащаєтеся. Одразу виникає питання до Вас чи насправді ви вірите в Бога чи для Вас Богом стала "хустина"? Ви запитуєте що Вам робити на початок змініть свої помисли - думки, проблеми, які у Вас є не від хустини, а від неправильного життя від не правильного розуміння певних життєвих ситуацій. Для того щоб розібратися у Вашому житті треба поговорити із досвідченим священнослужителем, який вкаже Вам на Ваші помилки, а їх я бачу із Вашого питання багато. А найбільше требі вірити в Бога і покладатися повністю на Нього. Пам'ятаючи що в молитві "Отче Наш" ми завжди кажемо "Нехай буде воля Твоя..."Амінь.
 • Олена 09/06/2020 15:17:45
  Слава Ісусу Христу! У мене хлопець хворіє епілепсією часто бували приступи сильні, втрачав пам’ять, я ходжу до церкви і почала давати на святу літургію за його здоров'я, як тільки я перший раз написала за його здоров'я він більше не втрачав пам’яті, приступів не має. Що можна ще зробити порадьте будь ласка, чи ще молитву читати потрібно якусь?
 • прот. Євген 09/06/2020 15:22:34
  Слава Навіки Богу Святому! Сам Бог дає можливість Вам зрозуміти, що за хворого потрібно молитися, але молитися має не тільки Церква по Вашій поданій записці, а разом із записками, які ви подаєте на молитву, повинні молитися і Ви, рідні і близькі, які оточують хворого. І по можливості також коли сам хворий буде буде молитися тоді така спільна молитва має велику силу. Звичайно коли молитву поєднати ще із сповіддю і причастям та благочестивим християнським способом життя тоді і хвороба буде відступати звичайно молитви священика над головою хворого дають великий результат.
 • Людмила 09/06/2020 15:17:22
  Слава Ісусу Христу. Я живу у Донецькій області ! У нас тут церкви Московського Патріархату ! Хрестилася також в цій церкві ! І ікони і Євангеліє від цієї церкви ,але я молюся дома. Зараз після отримання Автокефалії можна мені молитися біля цих ікон на українській мові? Не буде це гріхом! Я не хочу ходити в цю церкву, яка славить Кирила Дякую !
 • прот. Євген 09/06/2020 15:23:08
  Слава Навіки Богу Святому! Дорога сестро во Христі Людмило ви маєте спокійно продовжувати молитися перед цими іконами на тій мові, якій вам краще звертатися до Бога і гріха тут зовсім не має, основна вимога до ікон щоб вони були освяченні священнослужителем, всі церкви які є православними мають однакове вчення про Бога, тільки адміністративно можуть підпорядковуватись по різному, залежно від країни де знаходиться церква чи, як склалось історично. Тому якщо у Вас немає можливості ходити до храму який належить до Православної Церкви України то раджу Вам заради спасіння своєї душі все ж таки ходити в той храм в який ви ходили не звертаючи увагу на його підпорядкування прийде час і все стане на свої місця головне що у Вас є свій вибір і своє про українське переконання, чим більше у тому храмі буде таких, як ви тим скоріше він стане Українським. Ми молимося в храмі до Бога все інше другорядне. Будемо вірити і молитися що прийде час і у Вас буде також Українська церква. Спаси Вас Господи!