Запитання священнику

Задати питання
 • Любомир 03/01/2021 20:22:38
  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка: товариш говорить про хрещення дитини таке: Ісуса Христа охрестили вже у дорослому віці тобто він сам приймав рішення робити це чи ні! І він каже що як його діти виростуть то самі будуть приймати такі важливі рішення у своєму житті! Чи правильно це як це може пояснити церква!??
 • прот. Євген 04/01/2021 17:59:53
  Слава Навіки Богу Святому! Напевно нерозумно було б вашому товаришу рівняти себе з Христом-з Богом. Часто люди, не розуміючи і не знаючи вчення Церкви, тлумачать Церковні події як їм заманеться. Часто це свідчить про низьку або зовсім відсутню духовно-релігійну освіченість. Звичайно це тема досить велика і потрібно було б дуже багато писати, щоб повністю Вам її розкрити. Я лиш вам скажу що ваш товариш не думає над тим що його діти можуть не дожити до того віку. А хрещення відкриває нам двері до Раю, до храму, тільки хрещена людина може брати участь у Богослужінні, вона може сповідатись, причащатись, приймати таїнство шлюбу, тобто вінчатись і брати участь у Церковному житті. А не хрещена людина поза Церквою, вона не може те все приймати навіть як помре, священик не має права її хоронити. Тому хрещені діти - це християни які мають свого Покровителя, свого Ангела Хоронителя і можуть на Різдво Христове до храму йти і колядувати, і Паску святити, і її споживати. Я думаю, що ви читаючи помітили лише деякі наведені переваги хрещення, а повірте їх дуже багато і це я старався так по простому без високого Богослов'я Вам пояснити, щоб Ви з маловірного стали вірним. Спаси Вас Господи!
 • Любомир 03/01/2021 20:20:03
  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь-ласка: чому всі кажуть таінство шлюбу, коли священник перед тим як дати шлюб він читає оповіді, тобто розголошує про те що такі то люди мають намір взяти шлюб! Чому є слово таінство але самого таінства немає!? Чи можна взяти шлюб без оповідей, розголосу та присутніх людей!???
 • прот. Євген 04/01/2021 18:07:15
  Слава Навіки Богу Святому! Ви просто неправильно розумієте саме слово таїнство, а точніше розумієте його так як самі хочете. Насправді Церковні Таїнства - це священнодії, в яких під час звершення невидимо діє благодать Божа, тобто спасительна дія Святого Духа і в цьому є таємниця Таїнства, що ми не бачимо насправді тої Благодаті, яку нам дає Бог, тої невидимої Божої сили під час прийняття Таїнства. Тому саме Таїнство під час звершення є відкритим для всіх і називається воно Таїнство не тому що має бути скритим, закритим, таємним. Таїнство – це немовби канал між Божественним та нашим світом, по якому до нас сходить благодать Божа. В кожному Таїнстві поєднується духовне і матеріальне – саме через матеріальні предмети благодать Божа входить до нашого світу. Причина цього скривається в людській природі, яка складається з душі і тіла, обидва з яких мають бути освяченими Божою благодаттю. Саме в Церковних Таїнствах досягається та велика ціль життя віруючої людини, про яку говорив наш великий святий Серафим Саровський: стяжання Духа Святого. А що стосується Таїнства шлюбу і зокрема оповідей, так це для того щоб люди не могли скрити свої гріхи які в сучасному світі вже і гріхами не рахуються, коли можуть міняти як жінок так і чоловіків за життя декілька разів і кожний раз хочуть прийти і взяти в церкві шлюб. Тому коли люди люблять один одного і хочуть бути разом і в них все в порядку і нема нічого протиправного, тоді їм немає що скривати тай і свідки мусять бути згідно правил церкви для того щоб засвідчити і розділити радість Таїнства. Раджу Вам особисто звернутись до священника там де ви хочете брати шлюб і якщо у Вас немає канонічних перешкод і ви підпадаєте під вимоги які потрібні для того щоб взяти Таїнство шлюбу, тоді Ви зможете повінчатись правильно. Спаси Вас Господи!
 • Наталія 03/01/2021 20:13:32
  Слава Ісусу Христу . Скажіть будь-ласка якщо собака кинулась під колеса атомобілі ,як правильно поступити,що потрібно робити ?
 • прот. Євген 04/01/2021 18:10:35
  Слава Навіки Богу Святому! Я не знаю чи правильно я зрозумів ваше запитання, але якщо таке сталось з Вами і Вас це мучить і ви це пов'язуєте із різного роду повір'ями. То тоді все залежить від того як це все сталось, якщо ви це зробили навмисно, тоді це є гріхом в якому ви проявили агресію, злобу. Але якщо це сталось випадково і ви не могли цього уникнути тоді звичайно, що це є неприємно, але не є гріхом. Але також це часто стається через порушення правил самими водіями коли проїжджають через населені пункти на великій швидкості забуваючи про те, що там і люди і тварини можуть вибігти в будь який час, тоді звичайно що це вина водія який свідомо порушує. Тому як мінімум якщо це було можливо, потрібно було забрати із дороги на обочину, а ще краще закопати. А на майбутнє раджу сідаючи за кермо автомобіля, хоча б перехреститися, а ще краще помоліться і тоді Бог буде з вами в дорозі, допомагаючи уникнути різних неприємних ситуацій. Спаси Вас Господи!
 • Нікіта 01/01/2021 21:04:36
  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка, як правильно молитися поза домом, якщо немає з собою ікон? Чи потрібно вдома при молитві перед іконами завжди запалювати свічку?
 • прот. Євген 04/01/2021 18:17:50
  Слава Навіки Богу Святому! Молитва - це розмова з Богом, тому молитись можна будь-де, чи то по дорозі на роботу, чи просто перебуваючи в транспорті, чи на роботі. Звичайно якщо ми знаємо молитви, якщо ми вміємо молитись беззвучно в нашому розумі. Так ми завжди перебуваємо у єднанні із Богом із своїм Сотворителем. Звичайно що найкраща молитва це у Храмі, це дома перед іконами, коли зосереджуємось, коли ми налаштовуємося на молитву, тоді коли залишаємо всі свої справи і про них не думаємо. Раджу також Вам носити на грудях хрестик і тоді де б ви не були, незалежно чи є ікони чи немає, ви зможете молитись перед цим хресним знаменом. Також християни завжди носять із собою маленькі іконки які також завжди можна використовувати під час молитви. А на рахунок свічки, то вона має особливе значення в житті християнина як в храмі так і вдома - це є наша жертва під час запалювання якої ми вкладаємо свої наміри, вона і дає нам світло і одночасно зігріває свої теплом, це як світильник який освітлює нам дорогу до Раю. Свічка, ікони, молитвенник, стояння під час молитви на колінах - це те все що нам допомагає при молитві краще єднатись із Богом. Людина сама вирішує як їй краще молитись, все залежить від нашого духовного росту. Спаси Вас Господи!
 • Наталя 01/01/2021 09:31:50
  Слава Ісусу Христу! Для мене 2020 р.був роком духовного обновлення. Я почала носити параман, вишивати ікони, потім читати псалтир, захотіла прибирати в церкві. А тепер дали мені роботу при церкві: наглядати за свічками і прибирати в каплиці. Я дякую Богу за це. Дуже атакує нечистий. Приймаю причастя часто, щоб захистити себе. Сьогодні сусідка сказала, що не можна перекладати свічки,які горять , бо є люди які погане думають, щось роблять..Оце, що вона сказала, то знову була атака нечистого? Бо засіялось в душі занепокоєння..
 • прот. Євген 04/01/2021 18:22:16
  Слава Навіки Богу Святому! Я радий за Вас, що ви ще більше наблизились до Бога. Тільки читаючи вашу розповідь я помітив, що ви носите параман я не знаю що ви називаєте парманом, але параман це частина монашого одягу який не можна носити простим людям. А відносно атак нечистого, то можу Вам порадити щоб ви знайшли мудрого наставника-духівника, бо часто люди коли приходять в храм до Бога роблять багато помилок. Це так само коли б ви хотіли досягти висот в спорті без допомоги тренера. Для того щоб підняти важку штангу потрібно багато тренувань, якщо зробити це одразу можна підірватись, скалічити себе, а коли все поступово тоді вага підкориться. Так само і в нашому духовному рості можна підірватись, якщо без духівника і все підряд читаючи молячись, пробуючи. Часто люди не розуміють і не вміють правильно сказати найпростішу молитву "Господи помилуй" а беруться за акафісти та канони, тому стають легкою здобиччю для сатани, і потім зриваються, ламаються. В церкві є свої правила, церква знає як правильно знайти Бога і крок за кроком підніматись по духовній драбині, але це не так просто і легко і все послідовно крок за кроком ціле життя. І якщо ви піддаєтесь таким забобонам зі свічкам це означає, що ви ще надто слабкі у вірі. У свічки є своє призначення, а все інше це не Боже. Не піддавайтесь на різні спокуси часто не вчених і маловірних людей, вірте в Бога покладаючись на Його Волю. Спаси Вас Господи!
 • Тетяна 28/12/2020 12:21:38
  Слава Ісусу Христу! Поясніть,будь-ласка, отче, чи можна займатись рукоділлям в недільні і святкові дні. Після літургії ще багато часу. Чим відрізняється робота на кухні, миття посуду,приготування їжі, від вишивання чи в"язання? Часто вишиваючи люблю послухати запис літургії з іншого храму, послухати церковні піснеспіви. Не думаю, що лежання на дивані і байдикування менший гріх. Поясніть, будь-ласка!
 • прот. Євген 04/01/2021 18:25:44
  Слава Навіки Богу Святому! Якщо відповісти Вам коротко то не можна, як би ви себе не виправдовували. Але розумію, що ви хочете більш детального роз'яснення. Звичайно якщо розписати це більш детально потрібно списати багато листків, тому поясню коротко. Бог творив землю нашу і людей шість днів, а на сьомий день відпочив - так пише Біблія. Бог дав на горі Синай через Мойсея десять Божих заповідей і в третій заповіді сказано "Пам'ятай день святий святкувати". Якщо пройтись по Старому заповіті то скажу Вам, так за будь-яку роботу в святий день могли каменувати тобто позбавити життя. В новому заповіті не раз чуємо як Христос у святі дні творив добро зціляючи людей. Заповіді ніхто не відміняв і треба їх розуміти правильно, а не так як ми хочемо чи так як нам підходить. Ми маємо шість днів в тиждень в які ми можемо турбуватись про соє тіло, про матеріальне, а сьомий день потрібно віддати Богові і це не тільки літургія, а відвідування хворих і немічних одиноких і калік, а вони є навколо нас, це допомога дітям сиротам, це відвідування засуджених, це також вечірня в храмі, це читання акафістів і ще дуже багато чого, що потрібно довго перелічувати. Тому моя Вам порада залиште своє рукоділля на інші шість днів, а неділю посвятіть Богові дякуючи йому за прожитих шість днів. Тай без вашого рукоділля можна прожити воно не збагачує душу, а тільки відволікає від Божих справ. Спаси Вас Господи!
 • Інна 23/12/2020 21:44:26
  Доброго дня! Хочемо звернутися із запитанням, щодо хрещення дитини. Наразі ми обираємо хрещену матір маленькій донечці і хочемо, щоб нею стала моя кума: мати дитини, яку я хрестила 10 років назад. Чи дозволено церквою брати хрещеною куму? Дякую, Інна.
 • прот. Євген 04/01/2021 18:29:48
  Слава Ісусу Христу! Якщо вона хрещена і здатна виконувати обов'язки які покладаються Церквою на хресник батьків тоді перешкод немає.
 • Марія 17/12/2020 16:30:14
  Слава Ісусу Христу! Чи можна робити весілля 27 лютого 2021р. ???
 • прот. Євген 18/12/2020 08:48:07
  Слава Навіки Богу Святому! Згідно церковного календаря 27 лютого 2021року припадає у суботу на передодні неділі про Блудного сина якщо уважно читати Церковні правила то в них ми знайдемо що Церква забороняє справляти весілля напередодні недільних днів тобто в суботу. Це повязано із тим що люди повинні підготовлювати себе до недільного богослужіння, а не гуляти цілу ніч на весіллі. Тому Церква пропонує робити весілля в неділю, а найкраще це коли молода пара перебуває на літургії і після Богослужіння приймає Таїнство шлюбу і дальше продовжує своє святкування. Хоча Церква не забороняє приймати Таїнство шлюбу в суботу, так як Таїнства всі між собою рівні, але при умові що в цей день святкувань (весілля) не буде, а продовжиться в неділю після Богослужіння. Також наголошую, що це останній тиждень перед підготовчими неділями до Великого посту коли ще можна справляти весілля. Тому все залежить від нас наскільки ми хочемо починати своє подружнє життя з Богом не порушаючи Церковні правила. Спаси Вас Господи!
 • Оксана 14/12/2020 11:18:26
  Доброго дня, підкажіть будь ласка, моя свекруха померла 16 листопада, якого числа треба зробити 40 службу.Дякую.
 • прот. Євген 14/12/2020 16:31:02
  Слава Ісусу Христу! Найкраще було б щоб Богослужіння відбулося в сороковий день, якщо померла 16 листопада то 40 день буде 25 грудня. Якщо не має можливості зробити це 25 грудня тоді це потрібно буде зробити в будь який інший день крім неділі та свят до сорокового дня. Раджу вам зайти до храму де ви плануєте найняти службу, там вам все розкажуть згідно графіку Богослужінь у храмі. Спаси Вас Господи!
 • Матчук Оксана 13/12/2020 14:37:44
  Святий Отче,дозвольте запитати!!!. Я інвалід. Шукала роботу в інтернеті, бо фізично нічого робити не можу. Нічого не знайшла. Я маю знайомих, які пропонують мені вкласти гроші в піраміду. Чи можна це. Я хочу з тих грошей зробити ремонт церкви.
 • прот. Євген 14/12/2020 16:32:30
  Слава Ісусу Христу! Не правильно буде вкладати гроші і тішитись прибутком якщо він буде з того про що ми заздалегідь знаємо, що побудоване на неправді, на обмані і наживі на інших людях. І тим більше такі гроші приносити в храм. Саме слово піраміда вже повинно у вас викликати певну підозру як би вам про цю піраміду гарно не розказували і заохочували. Тому раджу уникати таких пропозицій і не шукати виправдань що це для храму, такі пожертви користі не приносять. Спаси Вас Господи!