Запитання священнику

Задати питання
 • Володимир 28/01/2021 10:39:49
  Як церква ставиться до Михальди і її пророцтв,чи можна ім вірити
 • прот. Євген 01/02/2021 11:41:58
  Христос Рождається! Вірити потрібно в Бога, і Бог нам дав Святе Писання, а там все сказано як правильно жити, в кого вірити і на кого покладатись. «Не надійтеся на князів, на синів людських, в них немає спасіння» (Пс. 145, 3). Спаси Вас Господи!
 • Олена 26/01/2021 12:03:15
  Добрий день, у нас виникла в сім'ї така ситуація, у моєї мами дуже тяжкий характер,вона постійно принижує і проклинає своїх дітей, говорить образливі слова, сварки починаються з дрібниць, недавно вона спробувала мене вдарити,і син якому 19 років дивлячись на це вдарив її, вона почала плакати і проклинати його,я переживаю за його, він дуже переживає що все ж таки якби не було,він не мав цього робити,напишіть як мені захистити мою дитину від проклять,і себе тоже, може є молитви які нам допоможуть,як нам поступити? Дякую.
 • прот. Євген 02/02/2021 21:09:00
  Христос Рождається! Звичайно що молитва завжди допомагає, бо молитва це розмова з Богом і якщо ми щиро звертаємося до Бога тоді він і нам допомагає. Але ще крім молитви потрібно також і виконувати Заповіді Божі, потрібно постити, ходити до храму на Богослужіння, сповідатись і причащатись і тоді ми будемо мати духовний щит, який і захистить нас від стріл диявола, а також від різних спокус і зокрема від будь яких прокльонів. В Церкві все взаємопов'язано, тому не можливо без християнського способу життя просто прочитавши якусь молитву одразу позбутись всіх проблем. Ну і звичайно було б добре щоб ви якщо це можливо жили окремо від своїх батьків і тоді проблем було б менше. Все залежить від нас, наскільки ми готові виправляти своє життя, наскільки ми хочемо ближче бути до Бога! Почніть із сином читати псалми вони заспокоюють і захищають. Спаси Вас Господи!
 • Петро 25/01/2021 18:17:41
  Христос народився! Допоможіть будь-ласка порадою! Спілкуюсь з дівчиною більше двох років,останнім часом зрозумів що полюбив її дуже сильно,не уявляю свого життя без неї,я старший за неї на 10 років,ми живемо одне від одного за 250 км.Дівчина дуже хороша,вихована.Вже давно я планую зустрітись з нею,вона здається теж не проти,ніяк в нас ця зустріч не получається.Вона говорить що у нас ще все попереду,дає мені надію.Зараз вона поїхала на місяць за кордон,я дуже важко переношу цю розлуку,дуже боюсь її втратити.Я ще нікого так не любив як її,навіть не думав що можна так сильно полюбити на відстані.Мене постійно мучить думка що вона може бути не моя,не можу змиритися з цим.Я полюбив її більше за життя,і бачу по розмові що теж їй не байдужий.Скажіть,чому ми не можемо ніяк зустрітися?Мені дуже важко без неї.Можливо є молитва за кохану людину.Можливо мені треба молитися за нас обох.Дуже важко мені на душі без неї.Немаю терпіння дочекатись її повернення.Постійно молю Бога щоб беріг її для мене,щоб вона стала моєю дружиною.Скажіть будь-ласка що мені робити?Ця розлука мене вбиває.Можливо таким чином Бог випробовує нас обох?
 • прот. Євген 02/02/2021 21:14:22
  Славімо Його! Вам потрібно бути обережним із такими стосунками на відстані і висновки я б радив вам робити тільки після живого спілкування. Бо дуже є дивним, що ви два роки спілкуєтесь в режимі онлайн і за цей час не змогли ні разу зустрітись, хоча відстань між вам як ви пишете 250 км. то для сучасного світу це раптом 5 годин на автобусі, чи поїзді я не говорю вже про автомобіль. Тому раджу вам якнайшвидше зустрітись, або якщо ваша віртуальна дівчина цього не хоче то треба ці зв'язки закінчувати, бо вони до нічого доброго не приведуть. Звичайно що молитва повинна бути невід'ємною частиною нашого життя і в молитвенниках ви зможете знайти молитви за майбутню дружину. А ще також потрібно і вести християнський спосіб життя і тоді вам Бог дасть все що потрібно для життя. Спаси Вас Господи!
 • Оксана 23/01/2021 22:39:47
  Доброго дня, я виросла в сім'ї без батька. Коли мені був рік, він пішов з сім'ї в монастир монахом, тим самим позбавивши своїх дітей уваги та прирікши на існування в злиднях. Чи правильний шлях обрав мій батько і як його простити?
 • прот. Євген 25/01/2021 17:21:09
  Христос Рождається! Для того щоб детальніше вам дати відповідь на ваше запитання потрібно мати більше інформації про ваших батьків. Чи ваші батьки були в шлюбі (вінчані), чи вони були розведені, чи може між вашими батьками були якісь домовленості, чи платить він аліменти. Також ви не пишете якої віри ваш батько і в якій Церкві його прийняли в монастир. Можу лиш сказати вам що згідно Церковних правил батько який має малолітніх дітей не може іти в монастир до повноліття дітей, або до того часу коли вони почнуть самі себе забезпечувати. І якщо в нього є дружина то на це потрібна була б її згода. Звичайно що причин може бути багато чому він так поступив. Хочеться вірити що Ваш батько перебуваючи у монастирі не забув за Вас, а постійно молиться. І тоді це дуже велика духовна підтримка для Вас. Тому Вам обов'язково треба його простити, як би там не було, але він Ваш батько який привів вас у цей світ. А ще потрібно вам за нього молитись і прийде час коли ви все зрозумієте як би вам тяжко не було. Спаси Вас Господи!
 • Олег 21/01/2021 17:54:07
  Христос рождається!У мене до вас такі питання. Чи є гріхом бажання навмисне когось дратувати?І як прожити життя побожно, не згрішивши? Дякую.
 • прот. Євген 25/01/2021 17:24:19
  Славімо Його! Так звичайно це є гріхом. Все що ми робимо навмисно криє в собі лукавство, хитрість, а коли ми когось дратуємо тоді викликаємо агресію, злобу, ви навмисно не тільки самі грішите, але й інших спокушаєте до гріха. Тому треба старатись позбавлятись таких пороків бо вони дуже шкодять нам у житті, породжують неспокій в душах наших. Нема людини яка б жила і не згрішила, все залежить від нас, наскільки ми воцерковлені, чи ми боремось із нашими гріхами, чи ми в них каємось і стараємось стримуватись і більше їх не повторювати. А щоб прожити життя з Богом потрібно старатись виконувати Заповіді Божі, а в них є все для того щоб вести побожний спосіб життя. І звичайно без ходіння в храм, без молитви і постів, сповіді та причастя ми не зможемо жити побожно. Спаси Вас Господи!
 • аня 21/01/2021 12:26:28
  Христос Хрещається,я хотіла запитати чи можна щоб чоловік зарікся від алкоголізму.дякую)
 • прот. Євген 25/01/2021 17:27:29
  В ріці Йордані від Іоанна! Я не розумію до кінця який зміст ви вкладаєте в слово "заріктися" і як це по вашому має відбуватись. В Церкві є Заповіді Божі, є Христове вчення, є Святе Писання. Там все сказано, а особливо -"Пийте але не впивайтесь". А це значить що людина не повинна зловживати алкогольними напоями, що на все повинна бути своя міра і що кожна людина має вміти стриматись від зловживань різного роду. Звичайно що без віри, молитви, сповіді, причастя, посту це не можливо. Якщо ви маєте на увазі щоб ваш чоловік дав обіцянку Богу що більше не буде пити алкоголь, так її не раз багато людей давали, а потім зриваються і не виконують тому що без Бога живуть, до храму не ходять. Коли люди як ви кажете зарікаються, їх диявол тоді ще більше спокушає, тому що хочуть справитись своїми силами без Бога. Краще нехай поставить собі за ціль ходити на всі недільні і святкові Богослужіння до храму, а в храмі є все для того щоб вести правильний спосіб життя! Спаси Вас Господи!
 • Каріна 18/01/2021 21:58:12
  Христос Рождається !!!! В мене таке запитання ... Мене хрестили на імя Каріна і в свідоцтві про хрещення так і записано і батьки кажуть що іншого імені у мене немає . Але ж Каріна це не християнське імя то що це означає що в мене немає ангела охоронця?
 • прот. Євген 20/01/2021 18:23:05
  Славімо Христа! З того часу коли я прийняв сан священства мною було охрещено сотні дітей. Дуже часто приходиться зустрічатись коли батьки народивши дитину обираючи ім'я для своєї дитини хочуть щоб воно було якимось модним, сучасним не таким як в інших. Часто буває так що надивившись закордонних серіалів або побувавши десь закордоном хочуть назвати свою дитину виходячи із того що чули, чи бачили. Хоча правильно було б, щоб люди які є хрещені спочатку звернулись до Церковного календаря, або найкраще порадились із священнослужителем, якщо хочуть добра своїм дітям. І мені часто приходилось зустрічатись із такими батьками і першим запитанням було до них: що ви відповісте коли ваша дитина підросте і почує що інші люди святкують день свого святого і вас запитає "а коли я буду святкувати свої іменини і який мій покровитель?" І часто батьки не знають що відповісти тому що самі не воцерковлені, до храму не ходять, хоча називають себе християнами. Тому ви не перша хто пожинає помилки які були допущені священнослужителем при хрещенні часто через впертість батьків, або просто священику через певні причини було байдуже як вас назвуть, тоді це і є його відповідальність. Тому ви правильно замітили що Каріна це ім'я не церковне тому що в Церкві нема святої з таким іменем. Також люди часто не до кінця розуміють хто такі ангели, а хто такі святі наші покровителі на честь яких ми повинні бути хрещені. Хочу вам повідомити радісну новину - всім хто народжується і хрещені Бог дає Ангела Хоронителя тому і у вас він є. Тільки часто люди ще називають святих, імена яких носять, Ангелами хоронителями. А насправді це наші покровителі які нам даються під час хрещення в честь святих яких ми беремо імена. Тому покровителя у вас немає і ви не маєте дня коли могли б святкувати свої іменини так як святкують Марії, Анни, Ксенії, Наталії і так далі... А наш покровитель, святий це той до кого ми можемо звертатись в час свого життя з молитвою і він молить Бога за нас і допомагає нам у вирішенні наших проблем, це наш найближчий товариш, це наші батьки, коли відходять у вічність, батьки які нас народили. Тому якщо так вже трапилось, в Церкві є чин найменування який твориться на восьмий день після народження дитини і цей чин твориться окремо від хрещення, із допомогою цього чину священик може благословити християнське ім'я, яке ви зможете використовувати у храмі і зокрема під час причастя. Якщо у вас є ще запитання або щось вам не зрозуміло, чи потрібна допомога звертайтесь. Спаси Вас Господи!
 • Юрій 18/01/2021 10:30:39
  Христос народився Скажіть будь ласка, у мене склалась така ситуація. Я православний, а моя дівчина греко-католицької віри. Зараз ми плануємо одруження, стараємося ходити до церкви що неділі, зазвичай ходимо у православну, але мати дівчини категорично проти православної церкви і намовляє дівчину щоб ми перейшли в УГКЦ. Зі слів її мами це великий гріх для неї якщо вона змінить віру. Через це в мене з нею виникають сварки, сама дівчина не проти ходити в православну церкву. Але через цей конфлікт ми навіть не можемо вирішити в якій церкві брати шлюб. Отче порадьте будь ласка що нам з дівчиною робити в цьому випадку. Щиро дякую!!!
 • прот. Євген 20/01/2021 18:11:36
  Славімо Христа! Ви не перший хто звертається із такою проблемою і ця проблема особливо виникає у нас на Західній Україні де був і ще є конфлікт православних із греко-католиками. І я, виходячи із своєї практики, можу вам поспівчувати, бо знаю що це проблема не із легких, а ще тим більше коли є якісь почуття. А правильно було б, коли ви б знайшли собі дівчину з родини яка є православною. Щоб вам роз'яснити все детально потрібно було б написати не одну сторінку. Тому найкраще якщо це можливо вам із своєю дівчиною зустрітись зі мною і ми б розставили все на свої місця після нашої розмови, а я завжди можу з вами зустрітись якщо це Вам підходить у м. Івано-Франківськ. А на даний час можу лиш вам дати таку пораду. Віра Православна - це віра дана нам історично Апостолом Андрієм Первозваним, це віра Святих Кн. Ольги і Кн. Володимира Великого, це віра князів і козаків тому це віра яка веде нас до спасіння і не раджу зраджувати її і приймати чуже, не наше насаджене нам. Все у ваших руках, просто раджу вам вирішити це все із вашою дівчиною до шлюбу, бо якщо ви не вирішите це до шлюбу, надалі можуть виникати багато різних проблем. А особливо коли батьки почнуть впливати на ваш шлюб і на вашу майбутню дружину. І якщо ви не зможете нічого домовитись до шлюбу то як би це для вас жорстоко не звучало, краще розірвати стосунки тепер до шлюбу чим після шлюбу. Тим більше що у вас вже тепер виникають сварки різного роду. Віра православна - це віра яка бере свій початок від Самого Ісуса Христа, а віра Греко-католицька - лише з часів панування Польщі над нами. Тому хто правий, батьки вашої дружини чи ви, обирати Вам. Спаси Вас Господи!
 • Антоніна 16/01/2021 13:02:17
  Христос рождаться! Підкажіть що робити в такій ситуації , в мене іноді виникають погані думки, а саме в думках говорю щось на Бога, а потім лякаюсь цього. ІНКОЛИ ГАДАЮ ЧИ не біснувата? Ще й за рік набрала 10кг. Можливо потрібно читати псалми латинською? Порадьте щось, і ще просто негативні думки виникають.
 • прот. Євген 20/01/2021 18:01:39
  Славімо Христа! Щоб розібратись із вашою проблемою потрібно було б із вами зустрітись і отримати ще багато інформації від Вас. Ви про себе нічого не пишете - чи ходите ви в храм, як давно ви сповідались і причащались, ким ви працюєте, хто вас оточує і так далі... Часто коли людина проходить крізь певні життєві ситуації, стреси може набирати вагу, часто через різні хвороби пов'язані із тілом. Тому раджу вам звернутись спочатку до лікаря. А псалми краще читати вам мовою зрозумілою, яка для вас користь від прочитаних молитов коли там не було вашого серця, коли молитва для вас є незрозумілою. І взагалі не розумію звідки ця ідея чи порада читати псалми латинською мовою. А щоб виникало менше недобрих думок старайтесь виконувати заповіді Божі, а через них і віра стане сильнішою і молитва щирішою і тоді зможете побачити себе з іншого боку не роблячи висновків про біснуватість. Спаси Вас Господи!
 • Катерина 16/01/2021 10:24:24
  Христос Рождається. Отче, хочу звернутися за порадою. Зустрічаються з семінаристом. Він постійно змушує мене до гріха, аргументуючи, що половина його одногрупників сплять з дівчатами. Коли ми сваримось з цього приводу, він каже, " ааа ти не хочеш, бо ти невпевненна в мені". Як бути? Я його люблю. Але постійні сварки через це, хоч ми і молись разом кожного дня.. але щось дуже важко. Він думає тільки про сексуальне задоволення. Нікуди не запрошує, не хоче  проводити час так, щоб духовно пізнавати один одного... Допоможіть, будь ласка. А ще недавно казав, що зробив би вже пропозицію, але він не бачить що я в ньому впевнена. Бо якби була впевнена, то погодилась би на гріх.
 • прот. Євген 20/01/2021 17:56:01
  Славімо Христа! Правильно було б щоб семінарист старався по можливості у цьому сучасному світі навчати вас, про те що ви говорите. І було б дуже добре коли б ви так думаючи і дотримуючись виконували все це разом. Тому що шлюб який будується на заповідях Божих і на правилах Церкви має правильне своє продовження і потім в житті вам буде легко і вашим дітям. Хоча в сучасному світі якій пропонує нам інші правила життя, це є важко. Тому якщо він вас дійсно любить і бачить своєю дружиною, глибоко в душі він розуміє що ви праві, хоча це є так якщо ви його не обманюєте, а дійсно залишаєтесь ще дівчиною. Бо все що є таємним рано чи пізно стає явним і тоді просто вимагаючи від інших, самій не виконуючи цього, тягне за собою велику відповідальність. Тому якщо ви дійсно не мали ніяких ні з ким стосунків і залишаєтесь дівчиною, стійте на своєму, моліться, не зважаючи ні на які спокуси і Бог дасть вам те, що Вам потрібно у вашому житті і покладаючись тільки на волю Божу він благословить вас добрим чоловіком. А семінаристи це всього на всього люди, а часто молоді хлопці із своїми забаганками і в них ще все як і у вас попереду, вони ще також вчаться, тому самі часто не знають що хочуть! Спаси Вас Господи!