Запитання священнику

Задати питання
 • Анна 27/09/2022 08:20:31
  Добрий день, Я знаходжусь зараз за кордоном і немаю змогу ходити до церкви, у мене немає ікон, коли молюсь невідчуваю сильного зв‘язку із Богом. В місті, де я живу є багато іммігрантів з іншою релігією, коли вони розповідають за свого бога, я входжу ніби у транс і починаю багато у чому сумніватись. Поспілкувавшись із мусульманином, я знайшла правду і в його словах стосовно Корану і їхнього бога, через не знання майже нічого про Ісуса Христа і Пресвяту Трійцю, я відчуваю дивні почуття, боюсь зробити страшний гріх: я помічаю що починаю боятись молитись і хреститись, читаю багато інформацію в інтернеті, багато грішу. Батюшка, скажіть будь ласка, що мені робити, як мені вийти із цього стану🙏🏻
 • прот. Євген 28/09/2022 07:56:26
  Слава Ісусу Христу! Коли ви їхали за кордон вам потрібно було подбати про свою молитву, про ікони, молитовник. А під час молитви не потрібно очікувати на якісь особливий стан, молитва це розмова з Богом вірте що він Вас чує. Просто Богові потрібно відкрити свою душу і серце і покластись на Волю Божу. А ви маєте багато сумнівів через спілкування з іновірцями, через перегляди в інтернеті різного роду гріховної інформації. Тому не говоріть з іновірцями про Бога коли самі слабкі у своїй вірі. І ніколи не припускайте думку про зраду своїй вірі бо це спокуса від сатани,щоб потім ще більше не страждати. І звичайно по мірі можливості знайдіть храм для очищення душі хоч би раз в місяць. І не покидайте в ніякому разі молитву! Спаси Вас Господи!
 • Ілона 25/09/2022 05:28:12
  Доброго дня. Чоловік вимагає відмовитися від рідного брата та перестати спілкуватись з усією його сім'єю. Більше року назад був невеликий побутовий конфлікт з братом, через короткий час наше спілкування знову відновилося. Конфлікт був не вартий того, щоб стати ворогами. Але мій чоловік думає по іншому, він ставить мені ультиматум і вважає, що я не підтримую сім'ю, бо продовжую з братом спілкування. У проханнях чоловіка все зайшло дуже далеко, у нас дуже зіпсувалися стосунки і ми на межі розлучення. Мені дуже важко підтримати чоловіка, бо я в принципі не розділяю його поглядів так довго носити у собі злість і ненависть. З точки зору Біблії, кого я повинна обрати: чоловіка чи брати?
 • прот. Євген 28/09/2022 07:22:32
  Слава Ісусу Христу! Звичайно що ви повинні вибрати сім’ю і все робити щоб її зберегти. А з братом на одинці потрібно поговорити що для збереження сім’ї на деякий час треба припинити спілкування і він повинен зрозуміти без образ, а з часом все налагодиться. І звичайно від вас це посилена молитва за примирення брата з чоловіком! Спаси Вас Господи!
 • Дівчина 24/09/2022 20:39:41
  Доброго дня. Ситуація така. В мене шалена прив'язка до хлопця. Познайомилися дуже давно, було 2 побачення, потім не бачилися. Він мені подобається, як зовні, так і характером. Я намагаюся шукати своє кохання, але не можу забути цього хлопця. Чи є якісь молитви, щоб забути, охолонути до людини? Дякую
 • прот. Євген 28/09/2022 07:42:25
  Слава Ісусу Христу! У Церкві є всі ліки для лікування душі і тіла, тільки щоб Бог допоміг потрібно над собою попрацювати. Тому що душа страждає не просто від якоїсь однієї події що звами сталась, а через накопичення гріхів у Вас. Тому спочатку потрібно очистити душу через сповідь і причастя. Почати вести благочестивий спосіб життя ходити в храм, молитись кожний день зранку і у вечері і тоді непотрібно буде шукати якусь одну молитву щоб вона одразу допомогла. І Господь вилікує вашу душу і допоможе знайти для себе доброго чоловіка. Спаси Вас Господи!
 • Вадим 24/09/2022 08:51:24
  Доброго дня Я хрестився в православній вірі, мене хрестили батьки. Хочу дізнатися чи можу я підтвердити своє хрещення і як це зробити. Я збираюся одружитися на дівчині з протестантської церкви в яку я хочу довгий час, де хрестять в дорослому віці. Для цього я маю хреститися в цій церкві або конфірмувати своє хрещення в православній. Так як я вважаю себе хрещеним я хочу підтвердити це хрещення в свідомому віці. Які є шляхи і як на це дивиться церква?
 • прот. Євген 28/09/2022 07:14:03
  Все про що ви написала це не що інше як зрада вірі в якій ви хрещені і тяжкі гріхи. Подумайте добре над своїм життям, щоб потім не страждати. Спаси Вас Господи!
 • Ірина 24/09/2022 06:48:41
  Слава Ісусу Христу! Отче, у мене зараз проблеми фінансові, у чоловіка то є робота то немає, колись брала кредити, зараз на колекторів подаю до суду, справи уже повигравала, а дві справи в суді ніяк не зрушаться з місця. Чоловік шукає роботу на місці, щоб бути зі мною і з дітьми, але не може тут знайти роботу. І так як він працює в іншому місті, бачимося рідко, з- за цього ми сваримось, тому що він ревнивий, але я ніколи не давала йому повода, ніколи не зраджувала і навіть в думках такого не було. Я недавно втратила маму, папа і ми тяжко переносимо втрату. Я грішила, і брала гроші в батьків без спросу, і колись 24 роки тому мала викидень я цьому трошки посприяла. Зараз кожен ранок вдома читаю Отче наш і прошу пробачення в Бога. Скажіть будь ласка як правильно молитися, щоб Бог мене пробачив і щоб наладилось в сім'ї фінансове становище і суди щоб закінчились і щоб чоловік знайшов роботу і щоб був біля сім'ї і щоб всі були здорові? Дітки щоб були здорові? У дочки щоб було все добре, щоб заміж вийшла, як правильно молитися? Дякую Отче!
 • прот. Євген 05/10/2022 09:26:51
  Слава Навіки Богу Святому! Всі наші проблеми від неправильного життя. Життя в якому зовсім не має місця Богові. Добре що ви признаєте, що ви грішили, а ще краще щоб ви усвідомили що те що ви вчинили із дитиною нанесло велику рану вашій душі, вашій сім’ї. А такі гріхи довго вимолюються. Спочатку ви повинні себе запитати що ви зробили щоб якось очистити свою душу, що зробили для того щоб якось виправити своє грішне життя? Часто наша віра як і молитва заключається лиш в проханнях про земні блага, про матеріальний добробут, про забезпечення комфортного проживання на землі. Ми думаємо лиш про тіло забуваючи про душу. Христос каже нам - «Отож, не журіться, кажучи: Що ми будемо їсти, чи: Що будемо пити, або: У що ми зодягнемось? Бо ж усього того погани шукають; але знає Отець ваш Небесний, що всього того вам потрібно. Шукайте ж найперше Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться". Покладайтесь на волю Божу і навчіться приймайте все без розчарувань і плачу пам’ятайте що коли ми з Богом то Бог нас ніколи не покине! Ніколи не пізно почати вести благочестивий спосіб життя, наберіться терпіння. Всі відповіді шукайте в храмі в поєднанні із сповіддю і причастям. І Господь все вправить. Спаси Вас Господи!
 • Ігор 23/09/2022 21:05:25
  Слава Ісусу Христу! Отче, дайте будь-ласка пораду. Я надмірно сильно хвилююся за все та за всіх. Мене постійно бентежить несправедливість у нашому житті. Чому хороші та невинні нівчому люди мають страждати? Чому доброту часто сприймають за слабкість? Що говорить Святе Письмо з цього приводу? Як спокійно жити, зосередитися на собі і своєму житті та перестати хвилюватися за все? Дякую за відповідь!
 • прот. Євген 28/09/2022 07:07:54
  Слава Навіки Богу Святому! Ваше хвилювання від маловір’я ви принесете набагато більше користі, коли будете молитись за тих що хвилюєтесь. А вирішувати і судити тільки Богові. Христос молився на хресті за всіх і за тих хто Його розіп’яв. Треба виховувати у собі смирення, а із смиренням прийде розуміння що на все Воля Божа. Працюйте більше над своїм духовним ростом сповідайтесь, причащайтесь не пропускайте недільні та святкові Богослужіння. Спаси Вас Господи!
 • Віта 23/09/2022 14:01:10
  Слава Ісусу Христу! Можна діхнатися чи обовязково хрестити дитину одразу, чоловік на війні хочемо чекати на нього?
 • прот. Євген 28/09/2022 06:57:59
  Слава Навіки Богу Святому! Не обов’язково тільки вразі хвороби, чи смертної загрози потрібно як найшвидше охрестити. Спаси Вас Господи!
 • А. 20/09/2022 18:01:46
  Слава Ісусу Христу. Зараз в моєму житті важкий період. Цього року я закінчила школу і зразу ж довелося шукати роботу, так як у моїй сім'ї не має грошей на проживання, моя мати безробітна і не має бажання шукати роботу. Тому цей обов'язок перейшов на мене. У мене немає ніякого досвіду робити, тому важко знайти щось,але як тільки щось знаходиться доводиться іти звідти, так як мною не задоволені, я не впевнена у собі, маю багато страхів і переживань. Зараз мене нарешті взяли на роботу, але справи у мене там не дуже, я стараюся зі всіх сил , але у мене чомусь не виходить, іноді мені здається, що я зовсім ні на що не спроможна, через це я Дуже переживаю так як втративши роботу не буде за що жити. Кожного вечора молюся і прошу допомоги у Господа. Прошу порадьте як справитися із цим переживанням і страхами і можливо порадьте молитви які б змогли б мені допомогти справитися із всім. Дякую, за увагу .
 • прот. Євген 28/09/2022 06:54:55
  Слава Навіки Богу Святому! Всі ваші страхи і проблеми це від нестачі досвіду, практики, бо правильно було б щоб після закінчення школи ви пішли дальше навчатись, здобувати знання і професію. Але коли немає такої можливості тоді потрібно не розчаровуватись, не опускати руки, а надіятись на Бога покладаючись на Його волю. Ходіть в храм сповідайтесь і причащайтесь це найкращі ліки для боротьби із різного роду страхами. Читайте псалтир і майте віру що Бог вас не покине і все у Вас налагодиться! Спаси Вас Господи!
 • Максим 18/09/2022 18:37:09
  Добрий день! Я православний студент і скоро поселяюсь у гуртожитку. Я не знаю як мені з молитовним правилом вранці і ввечері: чи молитися, коли сусід по кімнаті не бачить, чи молитися тільки розумом у ліжку, чи ще якось? Дякую за допомогу
 • прот. Євген 28/09/2022 06:42:57
  Слава Ісусу Христу! Для того щоб робити висновки потрібно вам спочатку поселитись і познайомитись із тими хто з вами будуть проживати. І звичайно не потрібно боятись і встидатись розпитати про їхню віру і чи вони також моляться. І тільки тоді ви зможете вирішити як ви будете поступати з молитовним правилом може вони за хочуть разом із вами молитись. Звичайно що гуртожиток шумне місце, але не завжди всі сидять у кімнаті тому можна зміщати час молитви, на той час коли в кімнаті залишитись тільки ви. А якщо не виходить молитись по місцю проживання ви завжди зможете зайти в храм і там помолитись. Спаси Вас Господи!
 • Аліна 16/09/2022 16:28:18
  Слава Ісусу Хресту!. Порадьте будь ласка як мені навчитися не сердитися на чоловіка навіть коли мені стає дуже обідно. Я маю робити все для того щоб у сім'ї все було добре, але тепер не дуже легкі часи для мене, мені б хотілося щоб чоловік мене пожалів, розрадив, підтримав. Він працює вночі, приходить вранці, потів відсипається до 2 год. дня у 6 йде на роботу. Внас йде затяжний ремонт і я прошу його щоб він хоч 2 години щось поробив щоб ми поскоріше могли доробити цей ремонт тому що це вже довгий час длиться і вже дуже набридло а він сердиться, псіхує, грубить, каже що я його не розумію що йому важко. Але я теж на роботі з 9 до 9 год. кожного дня І діти ще не великі і різні домашні справи але від нього немає ніякої хоча б словесної підтримки. Я його розумію, стараюся бути лагідною і поясную що важко лиш тепер а потім як зробиться ремонт то він буде мати більше часу на відпочинок але він мене не розуміє , йому хочеться щоб жаліли його, але я змушена требувати від нього чоловічої роботи тому що інакше не можна. Що мені робити, як сохранити благодать у сімї щоб всім було добре. Я знаю що жаліти себе не можна і нарікати гріх, але я відчуваю себе безпорадною.
 • прот. Євген 28/09/2022 07:25:29
  Слава Навіки Богу Святому! Виходячи із того що ви написали можу вам сказати що у вас немає проблем, ви самі все ускладнюєте бо думаєте тільки про матеріальне. Ви думаєте про ремонти і через них сваритися, а люди в цей час війни домівки втратили і не мають де голову прихилити. Ремонти і все що стосується матеріальних благ не варті того щоб через них сваритись краще думайте як сім’ю зберегти, як налагодити стосунки з чоловіком. Дякуйте Богові за те що є де жити і є що їсти, що чоловік не п’яниця, а гроші заробляє. І коли на першому місці буде у вас молитва збереження миру в сім’ї тоді все інше також налагодиться. Спаси Вас Господи!