Запитання священнику

Задати питання
 • Валентина 18/03/2021 15:08:07
  Слава Богу. Підкажіть як мені правильно подати молебень за брата,він сильно споживає алкоголь. І я правильно написати?
 • прот. Євген 22/03/2021 17:05:23
  Слава Ісусу Христу! Ви можете в записці написати "За зцілення від алкогольної залежності" і написати ім'я людини, або просто напишіть " за здоров'я хворого Василя, Івана.." а Бог знає що йому потрібно. Спаси Вас Господи!
 • Светлана 16/03/2021 18:18:08
  Доброго дня. Вибачте можливо за незовсiм доречне запитання. В нашiй квартирi протягом маже двох жила наша тiтка(мама доглядала). Вона померла майже пiв року тому.Так стало я що потрiбно прлживати з маленькою дитиною. В квартирi 15рокiв не побили ремонт. Чи можна робити? Чи потрiбно чекати рiк.Щиро дякую за вiдповiдь.
 • прот. Євген 22/03/2021 16:58:19
  Слава Ісусу Христу! В Церкві немає жодних правил які б забороняли проводити будь-які роботи по дому після смерті людини яка в ньому проживала. Це правила вигадані людьми і відносяться до категорії різних забобонів. Людині яка відійшла із цього світу потрібна тільки посилена за її душу молитва, а все інше вже їй не потрібно тим більше земного. Спаси Вас Господи!
 • Марія 15/03/2021 05:26:39
  Доброго дня ⛪ Допоможіть будь ласка вибрати правильний шлях🙏 Мій чоловік відвідує храм УПЦ УП, я до нашого весілля молилась в храмі УПЦ МП , за деяких обставин ми вінчалися в його храмі, але моїй душі ближче моя рідна церква ! Зараз у нас є дочка , і так сталося що моя мама і я , в тайні від мого чоловіка охрестили дочку в УПЦ МП , а з чоловіком пізніше в УПЦ УП... Бо він категорично проти МП , і забороняє мені ходити до моєї рідної церкви... Підкажіть як вчинити правильно , і зберегти сім'ю?🙏
 • прот. Євген 15/03/2021 17:38:02
  Слава Ісусу Христу! Такі питання ви повинні узгодити разом із чоловіком, поговоривши без образ і чітко разом вирішили до якої Церкви ви будете ходити разом. Сім'я - це єдине ціле і ви повинні робити все разом і Церква не може Вас розділяти, тим більше що обидві Церкви про які ви пишете православні. Тому якщо хочете зберегти сім'ю шукайте те що вас єднає, а не роз'єднує. І якщо я правильно зрозумів ви два рази хрестили дитину в різних храмах, якщо це так то ви вчинили великий гріх. Таїнство хрещення можна приймати тільки один раз. Спаси вас Господи!
 • Олексій 14/03/2021 01:43:02
  Якщо я вкрав продукти з магазину,а потім їх віддав бездомним,це рахується як гріх?
 • прот. Євген 15/03/2021 17:25:13
  Слава Ісусу Христу! Так це гріх. Одна із десяти Заповідей Божих каже: "Не вкради". Тому правильно було б щоб ви купили і віддали тим хто потребує! Спаси Вас Господи!
 • Юлія 12/03/2021 17:35:26
  Добрий вечір. Скажіть будь ласка, чи можливо, щоб у дитини було дві хрещені і один хрещений? Дякую
 • прот. Євген 15/03/2021 17:20:28
  Слава Ісусу Христу! Можливо тільки двоє повинні бути першими тобто головними. Спаси Вас Господи!
 • Катерина 12/03/2021 06:55:12
  Доброго дня! Хочу запитати чи читається ввечері псалтир за упокій душі 3місячної дитини. Внас в селі померло дитя то пєвчі відмовилися читати вечері панахиду і даже в дзвін за упокій душі непозвонили. Кажуть що за таким дитям нечитають
 • прот. Євген 15/03/2021 18:01:56
  Слава Ісусу Христу! Чин похорону дитини відрізняється від чину похорону дорослої людини. Правда ви не пишете чи дитина була хрещена, бо якщо померла не хрещена тоді Церква забороняє священику хоронити таку дитину і це означає що і все що стосується церкви не використовується. Але якщо хрещена тоді є особливий чин похорону дитини тому що дитина, тим більше трьохмісячна немає ще гріхів тому псалтир як інші молитви не читаються. Кожний священик знає як правильно творити чин похорону дитини. Спаси Вас Господи!
 • Юля 11/03/2021 23:34:55
  Слава Ісусу Христу. Отче, я вчинила найбільший гріх, я перервала вагітність...я не можу навіть пояснити чому я це зробила... Це найбільша помилка у моєму житті. Я майже кожного вечора прошу в Бога прощення, майже завжди плачу через це. Я дуже сильно каюся, і надзвичайно сильно жалію. Я не знаю як з тим жити далі, я боюся, що Бог мені цього не пробачить і покарає мене. Я дуже сильно винна перед дитиною, якій не дала народитися. Я хочу виправитися, я хочу народити дитину, але дуже боюся Божого покарання. Я дуже каюся за те, що зробила.
 • прот. Євген 15/03/2021 17:18:01
  Слава Навіки Богу Святому! Добре що ви усвідомлюєте що вчинили великий гріх, гірше було б коли ви б цього не розуміли. Звичайно що вам потрібно виправляти своє життя, найперше це розкаяння, сповідь і причастя. Правда що гріх аборту лікується важко, а точніше це гріх який треба вимолювати. В Церкві є спеціальні молитви і акафіст якими ви повинні молитись і ніколи більше не впадати в цей гріх. По цьому посиланню знайдете дані молитви. Спаси Вас Господи! https://parafia.org.ua/biblioteka/molytvy/akafist-pokayannyj-zhinok-shho-zagubyly-ditej-v-utrobi-svoyij/
 • Марта 11/03/2021 21:24:17
  Отче, доброго вечора. Хочу попросити в вас поради, так як впала в смуток. Справа в тому що 2 роки тому в мене помер батько. Я не встигла пережити ще це горе як моя мати вже знайшла собі іншого чоловіка, він в нас жив, чоловік хороший, але для мене то було зашвидко бо тоді ще не пройшло і 2 роки. Так от декілька днів тому я дізнаюсь що мама вагітна від нього. Мамі за 40 років, в нас трохи проблеми з грошима, в мене навчання, ледве зводимо кінці з кінцями, я розумію що дитина є дар від Бога, але як мені це прийняти? В мене є дуже велика образа на маму , що вона так поступила , для мене це зрада моєму батьку і мені. Як мені побороти цей смуток? Хочеться іти з дому.
 • прот. Євген 15/03/2021 16:54:30
  Слава Ісусу Христу! Добре було б щоб мама перед тим як привести іншого чоловіка, порадилась і узгодила це із вами. Але якщо вже так склалось то правильно буде про все це поговорити із мамою не закриваючись в собі. А покинувши через образу дім і матір ви самі собі нашкодите. Побороти ваш смуток може тільки Бог і покладання на Його волю. Часто ми хочемо щоб було так як ми хочемо, але ми не знаємо як насправді краще. Тому раджу - підіть до храму, посповідайтесь, прийміть Святе причастя, моліться і Бог вправить, розставить все на свої місця. Також раджу поговорити із найближчим до вас священиком. Спаси Вас Господи!
 • інна 11/03/2021 12:00:57
  Доброго дня. Мій теперішній чоловік був одружений і вінчаний 10 років назад на іншій жінці, він з нею розвівся але до церкви не ходив, не брав благополуччя на інший шлюб, зараз він зі мною три роки в шлюбі, дітей немаємо , чи можимо ми повінчатись і чи вважається його церковний шлюб від першого браку дійсний?
 • прот. Євген 15/03/2021 16:40:56
  Слава Ісусу Христу. Для вирішення ваших проблем вам потрібно звернутись в Церковний суд він займається такого роду питаннями. Спаси Вас Господи!
 • Ирина 10/03/2021 18:40:01
  Добрый день. Подскажите пожалуйста по такому вопросу. Мы с мужем развелись 3 года назад. Остались в хороших отношениях. С ребенок видится, все хорошо. Мы Венчанные. Как быть со свадебной атребутикой, платьем, фатой, свечами и т.д.. ? Заранее большое спасибо за ответ.
 • прот. Євген 15/03/2021 16:37:53
  Слава Ісусу Христу! Свічки можете віднести в храм, нехай там догорять за здоров'я вас і вашої родини. Все інше на ваш розсуд, якщо воно вам мішає - просто спаліть.