Запитання священнику

Задати питання
 • Олексій 14/03/2021 01:43:02
  Якщо я вкрав продукти з магазину,а потім їх віддав бездомним,це рахується як гріх?
 • прот. Євген 15/03/2021 17:25:13
  Слава Ісусу Христу! Так це гріх. Одна із десяти Заповідей Божих каже: "Не вкради". Тому правильно було б щоб ви купили і віддали тим хто потребує! Спаси Вас Господи!
 • Юлія 12/03/2021 17:35:26
  Добрий вечір. Скажіть будь ласка, чи можливо, щоб у дитини було дві хрещені і один хрещений? Дякую
 • прот. Євген 15/03/2021 17:20:28
  Слава Ісусу Христу! Можливо тільки двоє повинні бути першими тобто головними. Спаси Вас Господи!
 • Катерина 12/03/2021 06:55:12
  Доброго дня! Хочу запитати чи читається ввечері псалтир за упокій душі 3місячної дитини. Внас в селі померло дитя то пєвчі відмовилися читати вечері панахиду і даже в дзвін за упокій душі непозвонили. Кажуть що за таким дитям нечитають
 • прот. Євген 15/03/2021 18:01:56
  Слава Ісусу Христу! Чин похорону дитини відрізняється від чину похорону дорослої людини. Правда ви не пишете чи дитина була хрещена, бо якщо померла не хрещена тоді Церква забороняє священику хоронити таку дитину і це означає що і все що стосується церкви не використовується. Але якщо хрещена тоді є особливий чин похорону дитини тому що дитина, тим більше трьохмісячна немає ще гріхів тому псалтир як інші молитви не читаються. Кожний священик знає як правильно творити чин похорону дитини. Спаси Вас Господи!
 • Юля 11/03/2021 23:34:55
  Слава Ісусу Христу. Отче, я вчинила найбільший гріх, я перервала вагітність...я не можу навіть пояснити чому я це зробила... Це найбільша помилка у моєму житті. Я майже кожного вечора прошу в Бога прощення, майже завжди плачу через це. Я дуже сильно каюся, і надзвичайно сильно жалію. Я не знаю як з тим жити далі, я боюся, що Бог мені цього не пробачить і покарає мене. Я дуже сильно винна перед дитиною, якій не дала народитися. Я хочу виправитися, я хочу народити дитину, але дуже боюся Божого покарання. Я дуже каюся за те, що зробила.
 • прот. Євген 15/03/2021 17:18:01
  Слава Навіки Богу Святому! Добре що ви усвідомлюєте що вчинили великий гріх, гірше було б коли ви б цього не розуміли. Звичайно що вам потрібно виправляти своє життя, найперше це розкаяння, сповідь і причастя. Правда що гріх аборту лікується важко, а точніше це гріх який треба вимолювати. В Церкві є спеціальні молитви і акафіст якими ви повинні молитись і ніколи більше не впадати в цей гріх. По цьому посиланню знайдете дані молитви. Спаси Вас Господи! https://parafia.org.ua/biblioteka/molytvy/akafist-pokayannyj-zhinok-shho-zagubyly-ditej-v-utrobi-svoyij/
 • Марта 11/03/2021 21:24:17
  Отче, доброго вечора. Хочу попросити в вас поради, так як впала в смуток. Справа в тому що 2 роки тому в мене помер батько. Я не встигла пережити ще це горе як моя мати вже знайшла собі іншого чоловіка, він в нас жив, чоловік хороший, але для мене то було зашвидко бо тоді ще не пройшло і 2 роки. Так от декілька днів тому я дізнаюсь що мама вагітна від нього. Мамі за 40 років, в нас трохи проблеми з грошима, в мене навчання, ледве зводимо кінці з кінцями, я розумію що дитина є дар від Бога, але як мені це прийняти? В мене є дуже велика образа на маму , що вона так поступила , для мене це зрада моєму батьку і мені. Як мені побороти цей смуток? Хочеться іти з дому.
 • прот. Євген 15/03/2021 16:54:30
  Слава Ісусу Христу! Добре було б щоб мама перед тим як привести іншого чоловіка, порадилась і узгодила це із вами. Але якщо вже так склалось то правильно буде про все це поговорити із мамою не закриваючись в собі. А покинувши через образу дім і матір ви самі собі нашкодите. Побороти ваш смуток може тільки Бог і покладання на Його волю. Часто ми хочемо щоб було так як ми хочемо, але ми не знаємо як насправді краще. Тому раджу - підіть до храму, посповідайтесь, прийміть Святе причастя, моліться і Бог вправить, розставить все на свої місця. Також раджу поговорити із найближчим до вас священиком. Спаси Вас Господи!
 • інна 11/03/2021 12:00:57
  Доброго дня. Мій теперішній чоловік був одружений і вінчаний 10 років назад на іншій жінці, він з нею розвівся але до церкви не ходив, не брав благополуччя на інший шлюб, зараз він зі мною три роки в шлюбі, дітей немаємо , чи можимо ми повінчатись і чи вважається його церковний шлюб від першого браку дійсний?
 • прот. Євген 15/03/2021 16:40:56
  Слава Ісусу Христу. Для вирішення ваших проблем вам потрібно звернутись в Церковний суд він займається такого роду питаннями. Спаси Вас Господи!
 • Ирина 10/03/2021 18:40:01
  Добрый день. Подскажите пожалуйста по такому вопросу. Мы с мужем развелись 3 года назад. Остались в хороших отношениях. С ребенок видится, все хорошо. Мы Венчанные. Как быть со свадебной атребутикой, платьем, фатой, свечами и т.д.. ? Заранее большое спасибо за ответ.
 • прот. Євген 15/03/2021 16:37:53
  Слава Ісусу Христу! Свічки можете віднести в храм, нехай там догорять за здоров'я вас і вашої родини. Все інше на ваш розсуд, якщо воно вам мішає - просто спаліть.
 • Богдан 09/03/2021 19:46:07
  Доброго дня. Я вірю в Бога, брав участь у багатьох православних таїнствах. Однак я багато років нечіткий у своїй вірі: я ходжу в різні храми(УПЦ МП та ПЦУ) та не знаю, в яку з цих двох церков ходити. Священик УПЦ МП на сповіді з мене взяв слово, що я не буду ходити в ПЦУ, і я дав його перед хрестом та Євангелієм. Крім того, я користувався магією. Що мені робити: до якої церкви ходити? Як бути зі словом священику? Як мені стати чітким у вірі та не користуватися магією? Вибачте за деталі, я просто необізнаний. Заздалегідь дякую.
 • прот. Євген 15/03/2021 18:16:46
  Слава Ісусу Христу! Найперше вам потрібно розібратись із собою. Тому що ви не розумієте що робите. Ви пишете що вірите в Бога, але одночасно пишите що використовуєте магію. Хто займається магією той не вірить в Бога бо прикликає собі на допомогу диявола і вірить що через магію він допоможе. Краще щоб ви на сповіді пообіцяли що не будете більше звертатись до магії. Тому раджу якнайшвидше позбутись її, а потім через покаяння і молитву вертатись в православну віру, і покладатись тільки на одного Бога, і вірити тільки в Нього, а він вам тоді в каже в який храм вам ходити. Спаси Вас Господи!
 • Вікторія 09/03/2021 14:31:19
  Добрий день,я 3роки тому поклявся священику що не буду вживати алкоголь 5років,до кінця строку залишилося ще 2роки..як мені можна відмовитися чекати ще 2роки...??Це мені потрібно іти до іншого священика відмовлятися.чи то просто треба якусь молитву прочитати
 • прот. Євген 15/03/2021 16:23:57
  Слава Ісусу Христу! Це питання ви можете вирішити із священиком якому ви клялися!
 • Вікторія 08/03/2021 09:15:59
  Добрий день! Маю важливе питання яке дуже турбує мене. Останнім часом читаю багато про гріхи, хочу багато дізнатися про це. Також від цього почали з’являтися часті спокуси в думках, які я стараюся відкидати і не давати їм добро. Недавно прочитала про хулу на Господа. Вчора ввечері прийшла думка про саму хулу і я під час цеї думки десь на 1-2 секунди уявила той факт, що піддаюся хулі. Через декілька секунд я відкинула цю думку, почала ненавидіти цей мій помисел. Чи є це гріхом, якщо я просто уявила що піддаюся спокусі, хоч на серці не виношувала такого помислу, Бога боюся, вірю і при акуратнішій думці ніколи б не дозволила таке уявляти! Наперед дякую за відповідь!
 • прот. Євген 15/03/2021 16:09:19
  Слава Ісусу Христу! Боротьба із поганими помислами може тривати ціле наше життя, тому будь-яку думку треба зупиняти ще на початку її зародження, не пускаючи її в наше серце і в душу. Найкращий засіб у боротьбі із поганими помислами це короткі молитви якими ми можемо молитись постійно, а особливо тоді коли приходять погані думки. Тому ми і на сповіді повинні каятись що згрішили словом, ділом і думкою. Все залежить від того чи ми боремося із поганими думками, чи ми просто живемо з ним і часто їх повторюємо. Спаси Вас Господи!